Alkali Su Gerçekleri - Asyata Alkali Su

Bumerang

Alkali Su Gerçekleri

  

Klinik Çalışmaları Sonuçlarına Göre

ORP (Oksidasyon indirgeme potansiyeli) mV cinsinden ölçülebilir bir değerdir. Portakal suyunun ORP değeri -25 mV’tur. Alkali iyonize suyun ORP değeri ise -550 mV.

Bioyararlılık açısından değerlendirildiğinde, bir bardak Alkali İyonize Sudan, bir bardak süte kıyasla daha fazla kalsiyum ediniriz. Bunun sebebi, iyonizasyon sonrasında kalsiyumun serbest yapıda olmasıdır.

Vücudumuz asidik atıklarla mücadele etmek için onları yağ küpleri içerisinde depolar. Yağlanmanın birincil gerekçesi budur. Alkali İyonize su içmeye başlayan insanlar ilk bir ay içerisinde vücut ağırlıklarının %10’undan kurtulmaktadırlar.

İyonizasyon işlemi hidrojen bağını kırmaktadır. Bu yüzden ortaya yoğun oksijen çıkmaktadır. Alkali İyonize su diğer su tiplerine oranla iki kat fazla oksijen taşır.

Japonya’da başta kolon kanseri olmak üzere bütün kolon rahatsızlıklarını sadece alkali iyonize su kullanarak tedavi eden bir klinik vardır. Kliniğin adı Shinya Medical Care’dir.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) 2008 yılında yayınladığı bir deklarasyonda “Yeryüzünde herkes alkali iyonize su içerse; kanser dahil bütün hastalıklar %80 oranında azalacaktır” diye bildirmiştir.

Vücudumuz açısından yaşamsal değer taşıyan Kalsiyum, Potasyum, Magnezyum, Mangan gibi alkali minerallerin tamamı suyun içerisinde yeterince bulunmaktadır.  Ancak, iyonik formdaki alkali su ile bu mineraller biyo yararlılık değeri kazanmaktadır.

Elliden fazla dejeneratif hastalığın temel nedeni serbest radikal hasarlarıdır. Alkali iyonize su, elektron fazlası içerdiği için “serbest radikalleri nötralize etmede” bilinen en etkili kaynaktır.

Doğada su yaklaşık yirmili kümelerden oluşur. İyonizasyon esnasında küme boyutu altıya indirgenir. Bu boyut hücrelerimizin suyu kabul ettiği kapılardan geçiş için mükemmel uyumludur. Bu yüzden alkali su diğer su tiplerine kıyasla 10 kat fazla hücresel nemlenme sağlar.

Reverse Osmosis sistemiyle arıtılmış suyun ORP değeri +500 mV’tur. Bu değer Kola ile aynıdır.

Gelişim çağındaki çocukların mineral ihtiyacının önemli bir kısmı Alkali İyonize su ile karşılanabilir.

Emziren annelerin Alkali İyonize Su içmeleri durumunda süt oranlarında önemli miktarda artış olduğunu gösteren klinik çalışmalar yayınlanmıştır.

İki kat fazla oksijen sature etmiş olan alkali iyonize su, sporcu performansı ve genel zindelik hissi açısından son derece olumlu etkilere sahiptir.

Hücresel nemlenmeyi 10 kat artıran alkali iyonize su, cildin yaşlanmasını durdurabilmekte, pek çok örnekte geri çevirebilmektedir.

Tip II diyabet hastalarının çok büyük bir bölümü Alkali İyonize Su kullanmaya başladıktan sonraki ilk 6 ayda insülin dozlamasını düşürdüklerini bildirmişlerdir.

Sağlıklı hücrelerimizin tamamı alkalidir. Kanser hücrelerinin tamamı da asidiktir. Alkali iyonize su, hücrelerimizin çevresel koşullarını alkalileştirerek kanser hücrelerinin gelişimini engeller.

Kanımızın pH değeri 7,365’tir. Vücudumuz bu değeri koruyabilmek için bütün kaynaklarını seferber eder. 10pH değerinde alkali iyonize su içmek, vücudumuzun bu savaşında büyük katkı üretecektir.

 

top